Ice Bucket Challenge: Ľadová sprcha pre dobrú vec neobišla ani turecké hviezdy!

23. 08 2014 11:15 | Alexandra Stahlová
Ice Bucket Challenge: Berrak Tüzünataç a ďalšie turecké seriálové hviezdy
Ice Bucket Challenge: Berrak Tüzünataç a ďalšie turecké seriálové hviezdy

Krásnu Bade z Ezela nasledovali v samooblievaní ďalšie, dôverne známe seriálové tváre – zo seriálov Sultán a Fatmagül... :-)

Tak toto šialenstvo, šíriace sa na sociálnych sieťach rýchlejšie ako lesný požiar je ako jedno z mála naozaj hodné nasledovania. Ak ste v uplynulých týždňoch z nejakého dôvodu nezachytili, o čo pri Ice Bucket Challenge ide (napríklad ste boli ďaleko od civilizácie, odrezaní od akejkoľvek elektronickej či printovej komunikácie, prebývali ste inej galaxii alebo prípadne v paralelnom vesmíre), vedzte, že ide o naozaj dobrú vec – upozorniť svet na nevyliečiteľné degeneratívne ochorenie ALS a finančne prispieť na liečbu takto postihnutých pacientov. Ak vás niekto nominuje, máte 24 hodín na to, aby ste výzvu splnili. Buď sa oblejete ľadovou vodou a darujete na charitu 10 dolárov, alebo sa neoblejete a darujete na charitu 100 dolárov. Samozrejme, že niektoré známe osobnosti robia aj-aj. Nuž a každý, kto výzvu prijme, následne nominuje trojicu ďalších adeptov!

Medzi hviezdy, ktoré sa v uplynulých dňoch dobrovoľne schladili rôznymi spôsobmi a zároveň prispeli svojou troškou do mlyna, sa zaradili už aj mnohé slávne osobnosti z krásnej krajiny polmesiaca. Nuž a za posledných 48 hodín sa k nim pridali aj divákom v našich končinách dôverne známe seriálové tváre, napríklad krásna Berrak Tüzünataç, ktorá následne nominovala (aj) Selmu Ergeç a Nur Fettahoğlu, tie potom okrem iných Engina Özturcka, Arasa Buluta İynemliho a Meryem Uzerli, ktorá vyzvala napríklad aj svoju seriálovú dcéru Pelin Karahan! Už teraz je ale jasné, že sa k nim zanedlho pridajú ďalšie osobnosti – a to je dobrá správa rovnako pre ich fanúšikov, ako aj pred pre tých, ktorí výzvu Ice Bucket Challenge uviedli do života.


Berrak Tüzünataç (Bade z Ezela)

Selma Ergeç a Nur Fettahoğlu (Hatice a Mahidevran zo Sultána)

Meryem Uzerli (Hurrem zo Sultána)

Engin Özturk a Aras Bulut İynemli (Selim z Fatmagül i zo Sultána a Beyazid zo Sultána)

Pelin Karahan (Mihrimah zo Sultána)